Do Rivendell i bez powrotu

Nagranie z premiery tego przedstawienia w kinie Światowid podczas imprezy Światowid w Śródziemiu. Wiem, że niewyraźnie nagrane, napisów elfów nie widać, czasami aktorzy za cicho mówią. Ale tak się nagrało i ja już z tym nic nie zrobię. W razie kłopotów ze zrozumieniem, polecam zapoznać się z tekstem źródłowym. Pierwsze cztery filmy to spektakl właściwy, a piąty to scena dodatkowa z Tomem Bombadilem, nagrana w Malarni Teatru Śląskiego.

Jest również filmowa wersja Do Rivendell..., nagrana przez bielawskich tolkienistów z okazji Tolk Folku. Dostępna jest tu: https://www.youtube.com/watch?v=CgjAN-AbF30 (część I) i tu: https://www.youtube.com/watch?v=INlKUJxwYIk (część II).

W kopalni i w puszczy

Nagranie z premiery W kopalni i w puszczy. Działo się to 27 września 2007 w teatrze Korez. Chciałbym przypomnieć, że jednak przedstawienia teatralne lepiej oglądać na żywo. Kadrowanie trochę źle wyszło, paru fragmentów nie ma, bo trzeba było wymienić kasetę czy coś takiego, po niektórych fragmentach jest jakiś pisk (ale to się pojawiło przy wrzucaniu filmów na YouTube). Inaczej mówiąc, traktujcie to jako demo. Lub jak to określił Tornene na shoutboxie forum Elendili: To jedynie odprysk komety, jaką była premiera w Korezie...

Stepy rohańskie

Nagranie z premiery W kopalni i w puszczy. Działo się to 24 września 2009 na poddaszu Miejskiego Domu Kultury Ligota. I znów, takie rzeczy lepiej oglądać na żywo, ale film ma taką zaletę, że całkiem sporo widać, sala była mała i tylne rzędy miały słaby widok na nisko dziejącą się akcję. Pare kawałków gdzieś zniknęło, głównie z końca.

Inne

Laboratorium Frankensteina
Laboratorium Frankentsteina, czyli historia przeraźliwie strasznej grozy

Autor:

Porzycki Michał

Film na podstawie dramatu o tym samym tytule.

Sarny

Autor:

Mara

Animacja z okazji świąt Bożego Narodzenia 2011. Jakieś zadanie zaliczeniowe czy coś w tym guście.

Kagenoya

Autor:

Mara

Animacja na podstawie Cieni.

Sztorm

Autor:

Mara

Animacja na konkurs z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa 2014. Zainspirowane legendą o zasypanym mieście Łeba.