Witaj w Forcie Ya

Pozwól, że Cię oprowadzę po naszych skromnych progach. W dziale Komiks znajdziesz, publikowany od 2001 roku, tworzony przez Marę i Fallow komiks Miralis i Trent, powstały na podstawie pewnej rozegranej lata temu sesji RPG. To opowieść o losach pewnej czarodziejki i elfiego wojownika, którzy, szukając przygód, przemierzają świat. Choć to nie wszystko, są też inne komiksy, mniej lub bardziej powiązane z przygodami tej dwójki.

Więcej prac Mary i Fallow znajdziesz w dziale Grafika, gdzie, poza mnóstwem mniej lub bardziej powiązanych z komiksami ilustracji, zamieściliśmy również kartki kalendarzy wydawanych mniej lub bardziej regularnie od 2002 roku.

W przypadku pogubienia się w postaciach komiksu, kto kim jest, gdzie się pojawił i w podobnych zagadnieniach, zajrzyj do Encyklopedii.

Dział Tekst to w dużej mierze dramaty Lorda Ya, najczęściej bazujące na twórczości J.R.R. Tolkiena, ale są wyjątki. Jest też tam kilka tekstów znajomych autorów. Część z tekstów doczekała się różnego rodzaju adaptacji filmowych, które znajdziesz w dziale Film.

Najnowsze wieści

niedziela, 2 grudnia 2018 A.D autor: Lord Ya

Kalendarz 2018 kończymy bałwanem i językiem elfdalskim. Naprawdę, jest taki język i to nawet nie wymyślony przez Tolkiena.

niedziela, 1 listopada 2018 A.D autor: Lord Ya

Jest listopad. Czyli jest i nowa kartka z kalendarza. Zima nadchodzi.

niedziela, 30 września 2018 A.D autor: Lord Ya

Tym razem z wyprzedzeniem. Październikowa kartka z kalendarza.

niedziela, 16 września 2018 A.D autor: Lord Ya

I jeszcze jeden obrazek od Mary, ponownie z klimatach z Japonii: wojownik smok.

poniedziałek, 3 września 2018 A.D autor: Lord Ya

Z małym opóźnieniem, ale jest. Wrześniowa kartka z kalendarza. Czas na ryby.

sobota, 18 sierpnia 2018 A.D autor: Lord Ya

Oto kolejne ukiyo-e od Mary, tym razem komendant.